Google Üniversite Seçimim’’ platformu, 26 Temmuz – 2 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek tercih...

Google ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) eğitimde teknolojinin etkin kullanımını hedefleyen projesi “Üniversite Seçimim” platformunda kullanıcılar, Türkiye ve KKTC’de bulunan 127’si devlet, 83’ü vakıf olmak üzere toplam 210 üniversitenin ve 10 binden fazla bölümün bilgilerini ayrıntılı biçimde inceleyebiliyor.

Antikythera düzeneğinin bazı sırları çözüldü

Uzmanlar düzeneğin, astronomik konumları hesaplamak için tasarlanan eski mekanik bir hesap makinesi olduğunu söylese de hala bir çok soru işaretleri mevcut.

2016 Siber Güvenlik Yaz Kampı’na başvurular 5 Nisan – 5 Haziran Tarihleri arasında yapılacak

BGA - Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ile siber güvenlik alanında akademik çalışmalar üretmeyi ve projeler geliştirmeyi hedefleyen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Siber Güvenlik Kampı, bu alandaki ihtiyacı karşılamayı, sektöre deneyimli ve uzman personeller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Google’den Eğitim İşbirliği

Başkent Öğretmen evinde düzenlenen MEB ve "Google For Education" iş birliği protokolü imza töreni ile ‘Google Üniversite Seçimim’ platformu tanıtımına, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, Google Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölge Müdürü Liz Sprout, Google Türkiye Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı ile yetkililer ve öğrenciler katıldı.

Geometriyi İlk Kullanan Topluluk Babilliler

M.Ö. 1800 yıllarında ortaya çıkan Babillilerin gökyüzündeki yıldızları inceleyebilmek için karışık geometrik hesaplamalar yaptıkları belirlendi. Babillilerin bu hesap çalışmalarını Kil Tabletlerde çivi yazısı ile kaydettikleri bildirildi.

Sebahaddin dede 71 yaşından sonra üniversite sınavlarına hazırlanıyor

Sakarya Hendek'te bu yıl açıköğretim lisesini bitirmeyi tasarlayan Sebahaddin Tüysüz (71) İlahiyat Fakültesine girebilmek için üniversite sınavlarına hazırlanıyor.

Sosyal Ağlarda Soosyo'yu Beğen - Paylaş!

9,222BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip et!
2,290TakipçilerTakip et!
99,456TakipçilerTakip et!
26,338TakipçilerTakip et!
2,070AbonelerAbone

Bir arkadaşına gönder!